12 Nisan 2016 Salı

Hep Haklı

Hayırlısıyla delirdi mi herkes?

Cidden soruyorum bunu. Tamam ben paratoner gibiyim, ille de bir sorun bulurum, dalarım olmado o bana dalar falan da ne bu allasen. Sabah evden çıkıyorum adeta delilikler silsilesi.
Kentsel dönüşüm delirmesi şöyle dursun sayesinde bitmek tükenmek bilmeyen gece gündüz 7 24 devam eden trafikte gitti kafalar. "Tadilat" diye kapanan tren köprülü sokaklar, ne olduğu bilinmeyen tren yolu inşaatı yolda görmezsem hergün bir tanesinin altında kalıcam hissi yaşamazsam yadırgayacağım beton tırı mı ne o onlardan.. Şafak vakti başlayan trafik ve tabi ki her an patlama paniği. Yedik di mi sonunda?

Araba kullanırken sağa sola bulaşmamak için radyonun sesini sonuna kadar açıyorum ki, yakında sağır olacağım, milletin kornası, taciz eder lafları, ankırması gözüme kulağıma gelmesin. Trafikte kendimi cidden insan gibi hissetmiyorum. Hoş insan gibi hissetmesem daha mı iyi nedir çünkü yol boyu muhatap olduklarımın hepsi insan en nihayeti.

Eskiden 10 dakikada gidilen yolların minimum 45 dakika olması mı, patlama korkusundan araba satış rekoru kırılması mı? Vay arkadaş ne arabaymış. İstanbul da arabası olmayan yok sanırım. Sokağa çıktığımda artık korkuyorum çok sevdiğim biriyle trafikte birbirinin üzerine çıkma cinneti yaşarız diye. Çünkü trafikte artık kavga değil baya cinnet geçiriyoruz.

Bir de bir iyiyce yoldan çıktı herkes. Çirkeflik bir de Şirretlik modası mı var sen hayrola. Tanımadığı etmediği insana ağzına gelen herşeyi söyleme, aklına gelen herşeyi yapma cüreti. Dinden imandan çıkmış mı dersin, raporsuz deli mi dersin, hayat boyu bir bodrum katında zincirle bağlanıp aç susuz bırakılıp ilk defa bugün sokağa çıktı da bana mı denk geldi dersin artık sen ne dersen nası dersen!

Ar damarı çatlamış der annemler. Galiba öyle oldu. Ortalıkta aklı başında, işini yapan, hayatına bakan kimse kalmadı. İnsanlar arası çeşitli sınırlar var misal saygı, edep, terbiye öyle ağzına geleni önüne gelene istediği gibi söyleyip, istediğini yapana "deli" deniliyor. Bilmeyenler için  bakınız TDK dan taze bilgi,
1. sıfat Aklını yitirmiş olan, akli dengesi bozulmuş olan, mecnun
"Gören bizi sanır deli / Usludan yeğdir delimiz" - Anonim şiir
2. Coşkun, azgın (hayvan, duygu vb.)
"Bu deli öfkeyi kime veya nelere, bir namlu gibi çevireceğini bilemiyordu." - T. Buğra
3. Davranışları aşırı ve taşkın olan (kimse), çılgın
"Ben delinin biriyim, ateşe girerim." - F. R. Atay

Okan Bayülgen hergün daha haklılaşıyor gözümde, adam boşuna demiyor milletçe rehabilitasyona ihtiyacımız var diye. Bunu televizyondan yapsınlar, aynı anda bütün kanallar ülkenin ileri gelen Psikiatrlarından oluşmuş bir ekiple yayın yaparak bizi rehabilite etsinler. Etsinler net!Başka yolu yok biz daha işimizle evimiz arası gittiğimiz yolu paylaşamıyoruz az kaldı herkes birbirini kesicek ve dönüp devam edecek gibi bir hal var.
Hepsi Merkür den diyordum da yok olamaz hayatta Merkür'ün bile yapabileceği var yapmayacağı var. Hepsi aklını oynatmaktan ve bunun işine gelmesinden. Bir sen mi akıllısın dersin haklısın. Fakat bunu da diyemiyorum malum etrafıma bakıyorum hep kafam da bir soru işareti "Bunun normali neydi ya?" demek kaybettim sınırı bir yerde.

Yok yok hala adam haklı bu kadar parayı bir araya getirince herkesin üzerine yapışmış gibi ya akıllı telefon alırız ya en ucuz sade modelinden bir a serisi Psikiatra falan "yedirmeyiz" oğlum biz o parayı! Onun için bizi televizyondan rehabilite etsinler allah için yapsınlar memlekette herkes birbirini zombie gibi kopartıp ortalıkta ırkı, soyu, milleti devam ettirecek kimse kalmayacak yoksa. saygılar Okan Abi.

Hiç yorum yok: