5 Ağustos 2012 Pazar

kimi Pazar'lar söyleyecek kelimen kalmamıştır

Belki o sabah kalkıp haberleri dinlemişsindir zaten bir bok anlamadığınyazdan bıktığın artık duymak, okumak istemediklerine yine şahit olmuşsundur.
Bir tarafa saygından sessizliğinde boğulurken ruhları özgür kalsın dersin içinden ve özgürlük yoluna kendince serpecek çiçeklerin vardır...

bir yaratıcı güç var, ulu ve akpak,  kutsal ve yüce, ona vicdanla inandım.  yeryüzü vatanım, insansoyu milletimdir benim,  ancak böyle düşünenin insan olacağına inandım.  şeytan da biziz cin de, ne şeytan ne melek var;  dünya dönecek cennete insanla, inandım.  yaradılışta evrim hep var, hep olmuş, hep olacak,  ben buna tevrat'la, incil'le, kuran'la inandım.  tekmil insanlar kardeşi birbirinin... bir hayâl bu!  olsun, ben o hayâle de bin canla inandım.  insan eti yenmez; oh, dedim içimden, ne iyi,  bir an için dedelerimi unuttum da, inandım.  kan şiddeti besler, şiddet kanı; bu düşmanlık  kan ateşidir, sönmeyecek kanla, inandım.  elbet şu mezar hayatı zifiri karanlığın ardından  aydınlık bir kıyamet günü gelecek, buna imanla inandım.  aklın, o büyük sihirbazın hüneri önünde  yok olacak, gerçek dışı ne varsa, inandım.  karanlıklar sönecek, yanacak hakkın ışığı,  patlayan bir volkan gibi bir anda, inandım.  kollar ve boyunlar çözülüp, bağlanacak bir bir  yumruklar şangırdayan zincirlerle, inandım.  bir gün yapacak fen şu kara toprağı altın,  bilim gücüyle olacak ne olacaksa... inandım.


Hiç yorum yok: