28 Şubat 2011 Pazartesi

O Kırmızı Valentino Elbise


Valentino'nun mutluluğuna denecek söz yok. Anne Hathaway'in giydiği bu kırmızı vintage elbise daha uzun süre konuşulacak. Valentino her ne kadar "artık işleri sadece takip ediyorum" dese bile mirasçıları makaslarını Valentino'nun kalemi gibi kullanmayı başarıyorlar. Valentino elbiseyi Anne Hathawawy'in üzerinde dakikalarca izlerdi. Fakat bakılmayacak gibi de değildi.

Eminim ki bu sene yurdum kadınları düğünlerde buna benzer elbiselerle sekmek isteyeceklerdir. Hatta şimdiden "nişanlık" olarak kataloglara taklidi dikilmek suretiyle eklenmiştir efsane elbise. Tek umudum bu elbisenin hakketiği ölçülerdeki vücutlarda giyilmesi.

Anne Hathaway'in bu elbiseyi tıpkı 2008 yılındaki daha koyu saç rengiyle bütünlemesi sanki daha göz doldurucu olurdu. 2008 Oscar Töreni kırmıza halıya, kırmızı elbise yakışır der gibi Hollywood'un ünlü isimlerini kırmızılar içinde görüldüğü yıldı.
Nichole Kidman'da 2008 yılında kırmızı Balenciaga bir elbise tercih etmişti. Gözlerim "acaba ne giycek" diye onu ararken bu yıl gümüş renginin, mor & tonlarının, beyazın en çok tercih edilen renkler olduğunu fark ettim.


2011 Oscar Töreni'nde Kidman beyaz Christian Dior elbisesi, rengini koyulaştırdığı saçlarıyla & narçiçeği papuçlarıyla yine farklıydı.


Gördüğüm ilk anda "o nedir!" diye gözlerimin yuvalarından çıkacak gibi olmasına neden olan elbise ise Cate Blanchett'in giydiği Givenchy elbiseydi.

Bu harika elbisenin kalça & omuz üzerine işlenen inci detayları & şifon üzerine kullanılan kemeri, gözden kaçırılmayacak sırt dekoltesi Givenchy'nin sadece 10 parçadan oluşan, bana Samurayları & robot kılığına bürünmüş seksi kadınları anımsatan 2011 İlkbahar Kolleksiyonun elde kesilmiş, işlenmiş sanat eserlerinin bir kez daha ne kadar paha biçilmez olduğunu ispatlar gibyidi.
Ve Natalie Portman -Black Swan ile Oscar'a layık görüldü. Rodarte uçuşan elbisesi, dalgalı saçı sadelik içinde güzellik, şıklık içinde kadınsılık, hamilelik & alımlıklık bir kelimeyle bir paragrafı anlatıyordu.

Mila Kunis'in giydiği Yunanlı tanrıçaları anımsatan Elie Saab'ın 2011 İlkbahar kolleksiyonundan seçilmiş leylak rengi elbise de beyendiklerim arasında.


* * *

Hiç yorum yok: