21 Ocak 2011 Cuma

Deval Jewellery

Dün akşam The House Otel Nişantaşı'nda 2 yıldır üzerinde çalışılan bir marka & kolleksiyon davetlileri eşliğinde hayat buldu.

Ben bildim bileli mücevher & takı merakı olan bir ailenin yoğun ama aşk dolu çalışması.. Bazı modellerin doğumuna, kağıda ilk dökülüşlerine şahitlik ettiğim... Gördüğüm her parçanın gözlerimi kamaştırdığı & söylenecek söz bulamadığım bir kolleksiyon & o kolleksiyonun ardında 2 özel kişi.
Onları tanıdığım son 16 yıldır & :) ilk günden beri bana göre moda tutkuları,onlara özel yaratıcılıkları, özel zevkleri & kişilikleri dolu dolu bir aile. Tam da bu yüzden dün akşam gördüğüm kolleksiyon başka kimsenin elinden çıkmazdı!

Değerli taşların farklı motiflerle, değişik materyaller üzerine dokunması, bu dokunun köklerindeki İtalyan, Osmanlı & Türk çizgileri. Her yaştan her kadının zevkle taşımak isteyeceği, kullandığı her yerde dikkatleri kesinlikle & kesinlikle üzerine çekeceği harika tasarımları izlerken bir an Osmanlı Saraylarında bir hareme, bir an İtalya'da 16. yüzyılda Barok ressam Rembrant'ın atölyesine sonra tekrar bugüne şık bir davete yolculuk ettim.

Şu an için Nişantaşı & Milano'da satışa sunulan bu harika kolleksiyon öylesine görülmeye değer ki çünkü mücevher, değerli taş, takı dedinlidğinde akla gelen bütün resimleri yıkan, bilinenin tastamam dışında sadece farklı değil ayrıca sıradışı.

Hafızamda hiç kaydı olmayan yüzükler, bildiğim "gerdanlıklarla" hiçbir bağı olmayan boyunluklar, kumaş üzerinde beden bulan bileklikler, ne zaman özel bir elbise giyecek olsam şiddetle arayıp kesinlikle bulamadığım takımlar... Bütün bunların sadece pırlanta, elmas & altın gibi alışık olduğum bileşenlerden değil bambaşka taşlar kullanılarak yine alışık olduğum modellerin dışına çıkılarak hazırlanmış olması.

Gördüğüm her parça birer birer, aylarca ilgi gören, hazırlanan bence kusursuz & kadın ögesinin en ışıltılı fakat en modern, en duygusal fakat en güçlü, geçmişine bağlı geleceğinden emin çizgilerinin ön plana çıktığı yorumuydu.

Deval Jewellery hem Türkiye'de hem de Avrupa'da "farklı" kadının mücevher markası olma yolunda ilerlerken Sibel & Antonella Deval'in şimdiye kadar sadece kendi & yakın dostları üstünde gördüğüm tasarımlarını da artık herkesle buluşturacak harika bir yolculuğa çıktı. Sınırsız başarılar:)

not: Haberi okumak için tık tık.

Hiç yorum yok: