2 Aralık 2010 Perşembe

In the City - Central Park New York

Central Park is one of the biggest parks in the world. It is not just a park, it is also a cistern. There are some artificial lakes in the park which keep rain water as a cistern. It takes around 1,5 hour by phaeton to take a trip in Central Park. The view is very colourful, trees, plants are perfect. Now it is autumn time so yellow & orange are the main colours. People can walk or rent bicycle or just sit down on a rock to have good time.
I prefer eating:) while sitting on the bench near the lake & take pictures. So here you are:)

Central Park dünyanın en büyük parklarındna bir tanesi. Sadece park değil ayrıca sarnıç olarak da işlevsel. Parkın içinde bulunan suni göller yağmur sularını tıpkı bir sarnıç gibi biriktiriyor. Parkın tamamnı fayton ile 1,5 saate dolaşılıyor. Manzara rengarenk, ağaçlar, bitkiler harika. Şimdi Sonbahar zamanı bu sebeple sarı & turuncu parkın ana renkleri. İnsanlar burada bisiklete binerek, yürüyüş yaparak yada sadece bir kaya parçası üzerinde oturarak bile iyi vakit geçirebiliyorlar.
Ben göl kenarında br bankta oturarak yemek yerken fotoğraf çekmeyi tercih ediyorum. İşte size benim gözümden Central Park:)


2 yorum:

zeya dedi ki...

bizim bir parkımız olmaması ne acı di mi? faytonla 15 saat inanılmaz :)

SED dedi ki...

zeyaaa:)
o kadar büyük bir eksik ki ancak gidip görünce anlayabiliyor insan ne kadar fena!
bu arada 15 saat yazmışım Türkçe kısmında ama 1,5 saat:)
pardon:( düzelttim şimdi:)