12 Kasım 2010 Cuma

You have it ! LV baby;)


LV Suadiye/Istanbul/Turkey
bak işte oldu! senin sokaklarında da var artık devasaaaaa mağazalar!Louis Vuitton Suadiye'de hemen karşısındaki Burberry'nin & az ilerisindeki Brand Room'un yanına yerleşti.

dünya markaları onlara ulaşmayan & tüketimde Asyalı kadınlarla yarışacak kapasiteye sahip Türk kadınlarına nefes aldırmadan bir bir sahaya çıkıyorlar.


LV/NY/USA

Bağdat Caddesi açık alışveriş merkezi gibi olacak yakında. Çünkü küçük bütçelere hitap eden ekonomik butiklerin yanında ihtişamlı markalar bir bir yüklselmeye başladı üstelik mağazalar dükkan ebatlarından kurtulup katlı mağaza boyutlarına geçerek.

Budan uzun yıllar önce şu an Suadiye'de D&G'nin yanında yükselen MNG, şu anda Shaya markalar zincirine ait Topshop, Topman, Miss Selfridge, Dorothy Perkins'i aynı binada ağırlıyordu.

Sanırım Bağdat Caddesi'nin Çarşı(Boyner) & MarksandSpencer'dan sonra açılan en yeni katlı mağazasıydı. Bina şu anki MNG'nin şık mimarisiyle daha güzel görünüyor olsa bile bana göre o günün daha H&M, Topshop, Dorothy Perkins gibi markalarıyla tanışmamış alışveriş canavarları için gerçekten cennet gibiydi.

O zaman da, bu sabah da aynı şeyi düşünüyorum, büyük mağazalar küçük butiklerin sonu mu? Hayır. Çünkü ikisinde bulunabilecek ürünler birinden kesinlikle çok farklı. Bu soru aklıma her geldiğinde küçük butiklerde bulduğum eşsiz parçalar aklıma geliyor. Bulduğum küçük butiklerden alışveriş yapmak & yeni bulduğum dükkanlardan bahsetmek hep ağzımı sulandırır, tıpkı yeni bir tarifi denemk gibi iştahım kabarır çünkü göz önündeki bir mağazadan alışveriş yapmak çok kolay ama kenardaki butikte geçirilecek 20dk. bazen paha biçilmez olur.

Çeşitlilik & kıyaslama açısından sayının artması bence çok iyi çünkü bundan herkese fazlasıyla pay çıkar;)

* * *
Dalton Brothers:))
Çizgi roman okumaya Red Kit & Daltonlar'dan devam edeceğim:))

1 yorum:

serrose dedi ki...

Ama ama ama ama mor dalton en guseli :)