6 Nisan 2009 Pazartesi

3 Kısa Detay!!

Geçtiğimiz haftalar geçtikten sonra derin bir nefes alabildiğim bir dönem başladı. Aslında bu Pazartesi geçtiğim Pazartesilerden sonra bir dönemin kapanışı bir dönemin açılışının miladı oldu.

Haftasonu sabah erkenden kalkıp (hem cumartesi hem Pazar) A.Ö.F vizelerine girdim. Uzun bir aradan sonra alttan kalan derslerin sınavları kafamı oyalıyordu neyse ki bitti sırada Finaller var fakat hala vakitte var.

Sınavların dışında bugün 39 günü devirdik. Yorgunum, hasret doluyum ama kara görünmeye başladı.

Uzun süren evin işleri de bu devre beni hırpalamış onu da ayrıca fark ettim. Dün herşey bitip eve geldiğimde ev mum gibiydi. Sanırım "Evim" diyemediğin bir yerde huzurlu olmak imkansız, neyse ki biz bu sorunu çözmüşüz;)

Ben hayatı başka bir ucundan tutuyorum onu fark ettim. Birkaç gündür kafamı delicesine oyalayan bir düşünce var. Ya kötü düşünüp içimi kirletmek istemiyorum, bu yaşımda izlerken keyif aldığım tek şey hala animasyon filmleriyken, bir yanımı hep çocuk, çok çocuk, hatta saf bırakmaya çalışıyorken, insanlara dürüst, olabildiğine açık & kötü gün dostu olmaya çalıştıkça kuyu kazmalarına tahammül edemiyorum. "Gerçekten iyi anlaştığına iyi dost olduğuna inandığım insanların içinden ne zaman kötülük fışkıracak, ne zaman kıskançlık kapılarını açacağını & kırıcı olacağını kestirmek imkansız. Net olarak demek istediğim şey şu "iyi" dediğim herkesin içinde sanırım kötülük var! Gün geçtikçe görüyorum & yoruluyorum. Çünkü değer vermediğin kimse seni etkilemez ama ben hak etmeyene değer verince sonra kendi içimde de pişmanlık savaşlarım başlıyor. Çok tuhaf herkes gün gelip 180 derece dönüyor.

Zamanında uzun yıllar arkadaşlık ettiğim sonrasında canımı çok acıtan & gerçek dostum dediğim bir iki kişiyi hayatımdan çıkartırken, bunun ileride yine başıma gelebileceğini buna hazırlıklı olmam gerektiğini kendime öğretmiştim. Demek o kadar da öğrenmemişim hala "iyi" dediklerim canımı acıtabiliyor. Sanırım en iyi dost olarak kitapları seçeceğim, sırdaş olarak bir günlük!

Bu Pazartesi Jungle Drum'la aklımı, ruhumu temizlediğim Pazartesi ilan ediyorum !Hey I'm in love
my fingers keep on clicking
to the beeting of my heart

hey I can't stop my feet
ebony and ivory and dancing
in the street

hey it's 'cause of You
the world is in a crazy hazy hue

my heart is beating like a jungle drum
rakatungtungrakatungonburubummbummbumm
...

man You got me burnin'
I'm the moment between
the striking and the fire

hey read my lips
'cause all they say is
kiss kiss kiss kiss kiss

no it won't ever stop
my hands are in the air
yes I'm in love

my heart is beating like a jungle drum
rakatungtungrakatungonburubummbummbumm
...
rakatungtungrakatungonburubummbummbumm
rakatungtungrakatungonburubummbummbumm
rakatungtungrakatungonburubummbummbumm
rakatungtungrakatungonburubummbummbumm
rakatungtungrakatungonburubummbummbumm
rakatungtungrakatungonburubummbummbumm
rakatungtungrakatungonburubummbummbumm
rakatungtungrakatungonburubummbummbumm
...
my heart is beating like a jungle drum
my heart is beating like a jungle drum
my heart is beating like a jungle drum
rakatungtungrakatungonburubummbummbumm

-o-o-o-o-o-o-o-o-o--o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-

Antalya Kemer Belediye Başkanı mazbatasını alır almaz Kemer Meydanı'nda duran Zafer Sarı'ya ait "Aşk Yağmuru" heykelini kaldırttırmış! Heykel o kadar güzel ki! Kemer Belediyesi istemiyorsa Selami Öztürk'ten rica etsem heykeli Bağdat Caddes "Meydanı"na koydursa:))) Hergün üşenmem gider bakarım eğer biricik Belediye Başkanımız beni kırmazsa:))


Aşk meşk derken gavur memleketinde "Dayak" anketi yapmışlar. İngiliz erkekleri demiş ki "Kadınlar sexy giyindi mi cinsel tacize & tecavüze davetiye çıkardığı için dövülebilirmiş"!!! Ya seni kim dövsün soğuk adam!

Dayak nedir ya, eli havaya kalkan herkesin soyuna kibrit suyu! Kız evlatlarını döven babalarından kurtulsunlar diye "Kız Barınma Yurdu" açmışlar. Mor Çatı'dan sonra bu da Lila Çatı ama insanı bu çatılara muhtaa eden namertler ne olacak. Onlara "Kara Çatı" açılsa hani şöyle işkence evi kıvamında!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kızılcık suyu yoktu reçelini yedim!;))


8 yorum:

tubik dedi ki...

Bahsettiğin kolay öğrenilebilir bişey değil ne yazık ki. Çünkü insanın doğarken "herkesi kendin gibi zannet" modu on olarak geliyorsa, ne yaparsan yap, ne kazık yersen ye, olmuyor. Hep ders aldım diyorsun, yine ve hep yaralanıyosun. Böyle sürüp gidiyo ömür. Ben artık şunu öğrendim ki ben başaramıyorum yara almamayı. Büyüktü eskiden, şimdi küçüldü ama hala varlar. Madem öyle diyorum, yaralarını takma bari. Geçer gider bi gün nasılsa.

---

Heykel süpermiş. İmza toplayalım.

---

Jungle Drum 10 numara şarkı, yanlız içimdeki Hadise'nin dümtekini çağrıştırma eğilimini atamadım, huzurla dinleyemiyorum..

---

Operaya gidiyür müyüz? Hasretlen bekliyorum..

---

Dayak dediğin nedir ki? Davaynan hanım döven anketi varsa ben ona oy vermek istiyorum.

---

Öperim. Nokta.

Merve dedi ki...

İlk,orta, lise beraber okuduğumuz, canımdan can arkadaşım tarafından tekmeleneli kopalı nereden baksam 10 sene oluyor. Hala 3-4 ayda bir rüyama girer. Barıştığımızı görürürüm. 10 sene sonrasında hala rüyalarıma girmesi neyi gösterir ? Özledim mi hayir. Ama sanırım yaptığı darbe hala canımı yakıyor
:(

Tanya's dedi ki...

Neee 39 gün müüüüü? Hiç bişi...

Selami aradı mı?

Ben 30 yıllık arkadaşımı sildim..biliyorsun..sen büyüyüp geliştikce seninle yol almayanlar ansızın geride kalıveriyorlar..

SEDEN dedi ki...

Tubi,

Evet yaralar küçüldü ama "yaralar" hala:(

Heykele imza kampanyası başlattım:)) sana mail gelmedi mi neden acaba bana yılda bi kere baktığın emilini mi verdin yoksa:O

Dava defal mi:)) Ben ona alıştım:)))

SEDEN dedi ki...

Merve,

İşte tam da öyle kaybettiğim insanlar var.

Demek acısı gemediğinden unutamıyor insan.

Yenilen kazığın büyüklüğü değil di mi gediği yer yaralıyor.

SEDEN dedi ki...

Tati kafa,

39 numaralı gün:))

Kaybedilenler de aynı acıyı hissetmiyo demek ki onlarında bi kaybolası varmış :(

Adsız dedi ki...

alla ala neleR oLiii

Tanya's dedi ki...

Sed Ünlü,

Selami başkanım senden bahsetti ya Sade Vatandaşta..sevgili ve ben pek gururlandık..afferin bizim kıza dedik.