19 Aralık 2008 Cuma

// Süpersonic Megomonic Kriptonic \\

Lütfen bu başlığı Tekel nevi içecekler satılan market olsun, kuruyemiŞşşçi olsun, gece klubü olsun yerlerde kullanmayınız. Zira sonları "tonic"le bitse bile kendileri ne cindir ne tonic!

Gece alemlerinde içilenzi en içki vodkadır. Osmanlı dedelerimiz Rus güzellerini padişhalıklarına peydah ederken yudumlamış olacaklar ki genetik şekilde bize kadar gelmiş.
Bi gece klubu köşeyi ya vodkadan ya biradan döner. Bence ikisi de klup ortamlarında elde tutulma açısından ergonomik olduğundan... Misal bi kadeh şarapla eller havada, kafa ordan oraya savrularak dans ederken Alanya'da yapılan köpük show gibi milleti şarapla yıkarsınız alimallaaaa.. Onçün bira şişenin o minicik deliğinden fışkıramaz zaten köpürür, vodka ise upuzun bardaktan çıkamaz, bardak içinde dönerek bellydancing yapar.


Vodka denince illa bi Absoluttur alımış gider. Oysa vatan topraklarımda Bazuka, İstanblue nevi yerli vodkalar olmasına rağmen Absolut neyle karıştırsan ayrı bi lezzete bürünüyo.. Yada seks satan misali reklamları ve tasarımları onu rakiplerinden ayrıyor mu bilemedim.

Eve gelen 2009 tasarımı Absolut şişelerini de gördükten sonra her renkte her tercihte her dilde insana ayrı ayrı hitap edebildiğini anladım. Geçen yıllarda discoball tasarımlarla piyasaya çıktı. Discoball tasarımlı şişeler kıyalamayıp içleri içilememiş veya vodkalar kurtlansın diye içilmeden raflarda ve koleksiyonlarda yerini alırken Absolut tasarımcıları vodkalar kurtlanmasın diye düşünüp çıkartılıp başka Absolut şişelerini süsleyecek dış kılıflar yaptı. Misal kimisi fermuarla, kimisi kutu gibi ikiye açılmak üzere kullanıma sürülmüş şişler 2009'un en gözalıcı tasarımları.

Biz daha kendi Absolutlarımıza kıyamadık bu gidişle kurtlanacaklar. Ama kıyıpta kullanan arkadaşlarım dış kılıflardan makyaj çantası, kalem kutu, şekerlik benzeri yeni tasarımlarıyla çoktan salınmaya başladılar bile.

Dünden bugüne minik bi Absolut turnesiyle işte koleksiyonluk malum içecek;)
En cıvıltılı anların Absolutları....
Absolut seksi ve yoldan çıkartıcı...

En kıymetlisi Absolut..


Meyveleri ferahlığı...


Eğlencede Absolut...


Absolut'ta çiçeklendi..Herkes orda, Absolut..

Şehrin ışıklarında..
O daima vardı..


Bu yılın gözdesi Absolut'09..


Herkese hitap eder;)Eğlence öncesi de Absolut..

5 yorum:

Tanya's dedi ki...

Herkese hitap eder bende de var..kurtlanır mı gercekten? kıyamadım ..içemedim..yoksa alkolik hareket engellenemez.

SEDEN dedi ki...

Mermaid,

Hangi gösslünkler:))))

bu arada blog senin yorumunu yedi:(

çok üsgünüm yayınla dedim ama yok oldu:(

SEDEN dedi ki...

İç tabi ya :) şarap mı bu yıllandıkça güzelleşsin aaaaaa:))

zeya dedi ki...

kıyılamayıp içilemeyen bir köşede kurtlanan neler neler var :) ben gidip bu akşam hepsini tüketeyim o zaman :):):)

SEDEN dedi ki...

zeya kafalıııııııı:)))

aferin herkes bu posttan algoolleri tüketelim dersi çıkardı ya:))

olm millet başıma üşüşecek algole teşvik etme diye tooooobe:)))

iç iç dünya malı dünya da kalır afiyet olsun;)