4 Aralık 2008 Perşembe

Salon Erkeği

Onu terk edip giden sevgilisinin kolundan tutup "Yürü kadın! Evini yerini bil, bende haddimi bileceğim" diyemedin gitti be adam!

Kendinde herşeyi buldun be adam! Güzellik desen sende, sohbet desen sende, nezaket desen sende.. Fakat güç bulamadın adam, seni terk eden sevgilini ikna etmeye, karşısına çıkmaya, onun için savaşmaya güç bulamadın.

Yoluna çıkamadın, önünde durup tam karşısında durup, herşeyi göze alıp, korkuyu, nefreti, okkalı bir tokadı, müstehcen bir küfürü, kafana geçirilecek çantayı, "Dur, istediğim beni bırakıp gitmen değil!" diyemedin.

Tutamadın kendini.. Hergün "Seni Seviyorum" dediğin, bu sözle ona dünyaları verirken, elinden de dünyaları aldığın kadına verdiğin sözü tutamadın. Tavşan gibi sektin o kucaktan bu kucağa ve cep telefonunu bile korkudan sakladın. Sen sadakat nedir tanımadın!

Dilin de durmadı be adam! Koca adam oldun ufacık şeyler için yalan söyleme be artık.. Erkek gibi, adam gibi çık ve de ki "Bitti". Sonra hangi çiçekten bal alacaksan al bütün ballar senin olsun.. Sen özgürlükle sorumluluğu birbirine karıştırdın.

Ne yaptın biliyor musun? Gözlerin öylesine kör ki bilemezsin tabi, seni deli gibi seven, seni sevmekten gocunmayan, her an yanında seni mutlu etmeye hazır olan kadına aşkın aslında ne kadar acımasız olduğunu gösterdin. Öyle derin yaralar açtın ki ruhunda artık anılarını bile unuttu. O sana tutkun kadını, adını bile anmak istemeyen bir yabancıya çevirdin.


Oysa ilk bakışta pek bir şıktın, etrafına ışık saçar bir halin vardı, bir cennet vardı birde sen. Gözlerin bir köprüydü, dudaklarındı giriş bileti. Çileksi bir tadın vardı, alışkanlık yapar bir hoşluğun, yalın değildin göz kamaştırıyordu her halin.. Hep beklenen o hediye gibiydin, yepyeni, pırıl pırıl, bütün masallara yakışıyordu yüzün. Aslında kahramanların özü sendin, onlar senin ucuz imitasyonların.. Adımlarınla periler mi uçuşuyordu etrafında, ellerini dokundurdukça garip bir iksir mi sızıyordu tene, o iksir miydi sarhoş eden, kendini bir yerlerin kraliçesi, bir adım sesi, lehçesi, tadı, tuzu hissettiren...

7 yorum:

Tanya's dedi ki...

Nefis yazı

Sebnem'den dedi ki...

SEDENCİĞİM HOŞ GELDİİİİİİNNNNN...
NİYE YAZMADIN BUNCA ZAMANDIR BAKİİİİMMM

SEDEN dedi ki...

Tanya,

hhooooorrraaayyyyyy!

ama sen daha nefis yazıosun o nolucak.

sen hep ben desteklersin biliyorum...

Sardık erkeklere Lady Lis'le orda çıktı bu yazı.

SEDEN dedi ki...

Şeboooo,

hoşbulduk:)))

ayyyyyyy utandım ondan yazmadım:)))

artık yazıcam olur mu?

kikikikikikikii

Sebnem'den dedi ki...

kikirikkkk...

Adsız dedi ki...

""Oysa ilk bakışta pek bir şıktın, etrafına ışık saçar bir halin vardı, bir cennet vardı birde sen."""ühühüüühüü ağLadıım için şu an tam bişi yazamiciiim heralde anadın hiisiyatımı:)

SEDEN dedi ki...

Sevgili "Adsız",

Hissiyatını anliyorum bu yazımın haklı kısımlarını sana itaf ediyorummmmmmm;)