30 Kasım 2008 Pazar

LaDy LiS’e çİZme, ÇalışKan ElleR ve Osmanlı CumhuriyetiBaşlamadan önce sorumluluk bilinci çok gelişmiş sevgili call center yetkilisi Özlem’i burdan tebrik etmek isterim. Cumartesi sabahı saat 10:00’da, cep telefonu numaramı ne yazık ki bir defa şuursuzca kaptırdığım bankanın yetkilisi olarak, adresimi teyid etti. Görevini yaptığı için ona hayranım fakat şu soruyu patlatmasaydı “Sanırım haftasonları çalışmıyorsunuz?”. Şükür ki Özlemciğim, işimin başında uykulu sesimle telefona çıkacak biri değilim. Bende en az senin kadar sorumluluğunu bilen fakat aynı zamanda haddini de bilen biriyim. Lunaparkın ilk oyuncak ayısı senin oldu! Güle güle kullan.
LAdY LiS, kimseler bilmez “yakinim” olur. Yazdan kalma bir alışkanlığımız vardır ki, ucunu hep bir alışverişe, pisboğazlılığa bağlarız. “K9”… K9, efoşmanları ve spor ayakkapları çekip, kilodan kelli kendine ve birbirine gazı verip verip, yolları tepişerek arşınlamaktır. Yine kendisinin saati tutturamayıp geç kaldığı bu cumartesi sabahı, yanlış seçilen buluşma noktasında kavuştuk, “Suadiye Zara”.. Ortama bir aşk doktoru gerek... LadY LiS, Kontispontis tarafından gezmeye götürülecek amma velakin hava şartlarına ve ruh haline uygun teçhizatı yok. Kısaca elbise ve ayakkap gereiyüü. Ya eğer buralarını merak ediyorsanız ki bence edilir bu hafta Zara indirime girer. Elbiselerin askıda istiflenişi pek bir indirimlikti. He biz amaca uygun nitelikte bir şey yakalayabildik mi? Eh o da bizim eksiğimiz. Bu bahsi burada kapattık NeCla!
Çalışkan eller! Çapaçul da diyebiliriz.. Ya bu hayatın ceremesini bu eller mi çeker hep hey hat Bir çift el neler yapabilir.. İşte benim yakaladıklarım…" Osmanlı Cumhuriyeti”, oh be uyanık birileri kalmış demek… Doktor Erol’la geceyarıları pek bir severiz sinemayı. Evde plazma yok onun özlemi midir nedir? Film oynarken böüüüüüüüüüü diye böğürerek gülebildiğim, mısırı istediğim kadar hışırdatabildiğim ve ayaklarımı öndekinin ağzına sokma derdimin olmadığı tek saat. Bu sefer ki geceyarısı programı Osmanlı Cumhuriyeti’ydi.. Ruhumuzu karartmaya ant içmiş senaryoları elimizin tersiyle itip, komedi ve kahakahanın kucağında tıngırdamak için girdik salona.. Koşullar tam bize göre ( avazım çıktığı kadar gülecek, hışırdayacak ve ayaklarımı istediğim yere koyabileceğim) ve makinist! Şimdi Mustafa furyası var ya! Gitmeyin kardeşim, izlemeyin, yok ben izlemezsem çatlarımcılar varsa evinizde izleyin;) Çünkü sinemada “Sinema” izlenir. Gani Müjde güzel uykuları kaçırmak istemiş minik bir mesaj vererek “Ya o kargaları kovalayan çocuk küçük bir kazaya kurban gitseydi….” Aaaaa akıllara öyle hemen suikast getirmek yok, naaapmiciz akıllara suikast getirmiciz!
- Keşke ilk geldiklerinde şöyle yiğit biri çıksaydı da “Geldikleri gibi giderler” deseydi
Bu replik için gidilir.. Film dediğin böyle yapılır!
Lunaparkın tüm biletleri ücretsizdir efendim, herkese iyi eğlenceler;)

4 yorum:

Adsız dedi ki...

efenim biRanın soLunda ki el benim:)herzman elimde kide biradır zaten:)LadY LiS, Kontispontis tarafından gezmeye götürüldü, hava şartlarına ve ruh haline uygun teçhizatıda buldu.amma velakin herşey içün çok erkendii:))pizluk adamnar:)

SEDEN dedi ki...

Lady Lis, Kontispontis
dizi gibisinz
sizi yakından takip ediyorum hatta
yolda yürürken bile sizinle ilgili sorular geliyo aklıma:)))

Adsız dedi ki...

inan benimde akLıma yüzLeRcesi geLio soRuLarın ama napıorUZZ?düşünmüoRuzzz, bakıoRuz göRüoz:))yüce Kontispontis öle dio:)

SEDEN dedi ki...

yüce Kontispontis aydabir kilisesi gibisin
Lady Lis sana mum dikse:))